‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.כל פעולה יוצרת תגובה

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 
 
כמה פעמים קרה לכם שהתקשרתם למישהו והוא אמר: מדהים, בדיו חשבתי עליך... או בדיוק התכוונתי להתקשר אליך... מה בעצם קרה פה? היה צד א' אקטיבי שהתקשר והיה צד ב' הפאסיבי ש"חשב עליו" או "התכוון".

אחד הביטויים החזקים בארסנל שלי הוא Any action produces a reaction. כל פעולה גורמת לתגובה. לדוגמה: אם אלמד נהיגה אז אדע לנהוג ואם אדע לנהוג אז אהיה עצמאית ואם אהיה עצמאית אז אוכל לנהל טוב יותר את הזמן שלי, ואם אוכל לנהל טוב יותר את הזמן שלי אז אוכל לבלות יותר עם הילדים, ואם אבלה יותר עם הילדים אז אוכל לעזור להם עם הלימודים ולהסיע לחוגים, ואם אעזור להם ואסיע אותם אז..... וכך הלאה והלאה.

אנחנו לא חיים בואקום. יש סביבנו אנשים, משפחה, קולגות לעבודה, נותני שירות וכו'. אם עוצרים לכמה שניות ומפנימים את הרעיון שכל פעולה יוצרת תוצאה כלשהי, מגיעים למסקנה שאליה הגעתי לפני מספר שנים כשהחלטתי להפוך לעצמאית ולהקים עסק מהבית: אם אני רוצה שמשהו ישתנה בחיי אני לא יכולה להרשות לעצמי לחכות שמשהו יקרה רק בגלל שאני רוצה. אני חייבת לקחת אחריות ולעשות מעשה. ועדיף שזה יהיה עכשיו!

האם אתה אקטיבי או פאסיבי?
כמה פעמים קרה לכם שהתקשרתם למישהו והוא אמר: מדהים, בדיוק חשבתי עליך... או בדיוק התכוונתי להתקשר אליך.... מה בעצם קרה פה? היה צד א' אקטיבי שהתקשר והיה צד ב' הפאסיבי ש"חשב עליו" או "התכוון" או כל הגדרה אחרת שמתאימה לסיטואציה שבה הוא בעצם לא עשה מעשה.

אז נכון שמחשבות יוצרות מציאות, ונכון שמילים מגדירות פעולות, ונכון שבלי המחשבות והמילים לא היינו מגיעים רחוק, אבל אי אפשר להפריד אותן מהעשייה ומהפעולה שבאה בעקבותיהן.

משפטים כגון: "אני מתכנן...". "יש לי חלום...", "אני רוצה..." הם מצויינים כשלעצמם. אבל הם יכולים לייצר תוצאה רק אם מיד אחריהם תגיע איזושהי פעולה.

"אני מתכוון ללמוד באוניברסיטה – וקבעתי פגישה עם יועץ לפסיכומטרי..." או "יש לי חלום להגיע לירח ונרשמתי ללימודי אסטרונאוטיקה" או "אני רוצה להקים עסק מהבית והתחלתי לבדוק באינטרנט מה הזכויות שלי".

כל צעד שתעשו, אפילו הקטן ביותר, הוא הרבה הרבה יותר מהרצון, התכנית, הכוונה, החלום או הרעיון שהיה לכם. כל אלו נהדרים כשלעצמם, אבל הם לא יקדמו אתכם כהוא זה למטרה.

עד כמה "גדול" זה צריך להיות?
החלק היפה בכל זה הוא שהפעולה או הצעד הראשון בדרך למטרה יכולים להיות ממש פשוטים. אם, למשל, אני רוצה לרדת 10 ק"ג במשקל, עדיף לי בהרבה לחשוב על הקילו הראשון בלבד, ולעשות את הפעולה הראשונה בדרך. למשל – לקנות לחם קל, לבדוק אילו קבוצות תמיכה יש, לצאת פעם ראשונה להליכה או כל פעולה אחרת שתניע את התהליך.

הפעולה הראשונה הזו כבר תיצור את התגובה. ומתוך התגובה תבוא הפעולה הבאה שתיצור גם היא תגובה נוספת. זה בדיוק כמו לרכב על אופניים. הסיבוב הראשון מהוסס, השני כבר יותר זורם והשלישי והלאה כבר נמצאים באינרציה משל עצמם.

המבחן האולטימטיבי
בהרצאה שהעברתי פעם השתמשתי בדוגמת האופניים, ואחד הנוכחים בחדר אמר לי: ומה אם נופלים מהאופניים? לקח לי מספר שניות לחשוב על תשובה נכונה, וזו גם הזדמנות מצויינת עבורי לשתף אתכם בדרך שבה אני ממליצה לאנשים להתנהל בחייהם.

התשובה שלי היתה מורכבת משני חלקים. הראשון: כולם נופלים. השני: אם לא תיפול איך תלמד לקום?

כבר בתור תינוקות כשניסינו לעמוד נפלנו. ואז ניסינו שוב ומה קרה? שוב נפלנו. וכך הלוך וחזור עד אותה פעם ראשונה שהצלחנו להתייצב על רגלינו. ואז ניסינו ללכת. ונפלנו שוב. לפעמים נפילות כואבות מאד. מה קרה? כלום. אני מאמינה שאין אדם בוגר שמתנהל בחיים בזחילה על ארבע... כולנו התמודדנו עם הקשיים ולמדנו ללכת. לא כי רצינו, אלא כי עשינו!

האדם המצליח ביותר הוא זה שתמיד עושה את הפעולה הבאה, גם אם הוא לא הגיע לתוצאה הרצויה, הוא ימצא דרך חדשה, יתמיד ויתמודד.

אף אחד לא מבטיח לנו הצלחה. אבל אני מבטיחה לכם בוודאות שאם לא תעשו כלום לא תצליחו. כי עשייה תמיד מאתגרת יותר מחוסר עשייה. והיא גם היחידה שמביאה תוצאות.
קישורים באותו נושא:
שבעה הרגלים לאפקטיביות בעבודה מהבית
 
הידעת?
רוב האנשים פועלים מבחוץ פנימה: מה אני רוצה, איך ורק אח"כ למה
מנהיגים פועלים מבפנים החוצה: למה אני רוצה, איך ומה התוצאה
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia