‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.דף הבית >> עבודה מהבית > >> הקשר בין אמונה והצלחה
הקשר בין אמונה והצלחה

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 
האנשים המצליחים אינם אלו בעלי הפוטנציאל הגלום בהם (והרבה פעמים נשאר גלום כגולם), אלא אלו שפיתחו גישה נכונה ואמונות המקדמות אותם לפעולות שבדרך להצלחה.
 
 
"אני עושה כל מה שצריך. מתקשרת ללקוחות, קובעת פגישות, מגיעה בזמן, מסבירה בצורה מפורטת על המוצר שלי.... ולא מצליחה להתקדם. מה אני עושה לא נכון?"

פעמים רבות, במסגרת האימונים וההדרכות שאני מעבירה, אני פוגשת שאלות מסוג זה. אנשים מחפשים תשובות ברורות, נוסחאות, תכנית פעולה מסודרת שתעביר אותם משלב א' לשלב ב' במהירות, ללא השקעה "מיותרת" של זמן, אנרגיה או ממון, ולא פחות חשוב – גם ללא התמודדות עם הקשיים והאתגרים שבדרך.

האמת היא שאני לא מופתעת. כולנו רוצים להגשים את המטרות שלנו במהירות, ביעילות, בהנאה, בקלות, בפירגון הדדי, באהבה, בשלום עולמי וכמובן גם ללא פגיעה באוזון או בבעלי החיים.

נכון, אם עדיין לא הבנתם – הרשיתי לעצמי להיות מעט צינית.

כמה מילים על פוטנציאל
רוב האנשים שעברו אימונים והדרכות שלי יודעים עד כמה אני אלרגית למילה הזו: פוטנציאל. "יש לו פוטנציאל להיות מנהיג גדול" "יש לו פוטנציאל להרוויח הרבה כסף" ועוד... המילה פוטנציאל מתייחסת בדרך כלל אל מישהו שעדיין לא עשה כלום כדי לממש את אותו פוטנציאל. כל מה שיש לו הוא בגדר כוונה, מחשבה, ידע לא ממומש או חלום שעדיין לא התגשם.

האנשים המצליחים אינם אלו בעלי הפוטנציאל הגלום בהם (והרבה פעמים נשאר גלום כגולם), אלא אלו שפיתחו גישה נכונה ואמונות המקדמות אותם לפעולות שבדרך להצלחה.

מה מניע את גלגל ההצלחה?
הטעות הנפוצה ביותר בקרב אותם מתאמנים ובעלי עסקים שלא משיגים את מטרותיהם בעסק שלהם, היא להתמקד אך ורק בפעולות כדי לשנות את התוצאות. הם אלו ששואלים שוב ושוב: מה אני צריך לעשות עכשיו? אולם עליהם לדעת כי הפעולה כשלעצמה לא תביא לשינוי המבוקש.

מדוע? מכיוון שהיא מבוססת על אותו ידע קיים שהביא אותם עד כאן. סביר להניח שהם מיצו את כל הכלים והידע העומדים לרשותם, וכעת הם עומדים בפני שוקת שבורה, מבולבלים ואולי אף מתוסכלים ומשוועים למושיע ש"יגלה לנו" את הנוסחה הסודית או את השיטה החדשה להצלחה.

זה לא עובד. את זה אני אומרת לכם לאחר יותר משמונה שנות נסיון. הדרך היחידה לשנות את התוצאות שלנו היא לשנות את הדרך בה אנו חושבים ומאמינים. רק אם נשנה את המחשבות (המעכבות) נשנה את הפעולות ואת התוצאות.

מה האמונות שלכם?
אז במה אתם מאמינים? האם אתם גמישים ובעלי ראש פתוח? האם אתם חברותיים? ואולי אתם לא יודעים למכור? או שאתם לא יודעים להרוויח כסף אלא רק לבזבז אותו? האם אתם מאמינים שיש לכם את היכולת ללמוד דברים חדשים? האם אתם יודעים איך ללמד אחרים? האם אתם גאים בעצמכם? האם אתם גאים בהישגיכם? או שאתם לא באמת מאמינים שיש לכם סיכוי להצליח? האם אתם מאמינים שכסף בא לכסף? האם אתם מאמינים שצריך לעבוד קשה מאד כדי להתפרנס בכבוד?

הרשימה הזו היא כמובן אין סופית.

מה עליכם לעשות?
רשמו את כל האמונות שלכם על החיים, על עצמכם, על המצב ועל כל דבר שעולה לכם בראש. האמונות הללו קובעות את "אזור המחייה" שלכם, את הדברים שאתם פועלים לקראתם ובעיקר את הדברים שמגוננים עליכם ושומרים אתכם מלעשות צעד חדש ושונה שעלול להכאיב. בידקו אם האמונות הללו עדיין מתאימות לכם ומקדמות אתכם בחיים.

לדוגמה: אני מאמינה ש"גברים הם ילדותיים". אם אני מחפשת זוגיות האמונה הזו כמובן תעכב אותי, מכיוון שהיא לחלוטין לא נכונה! הרי אני לא פגשתי את כל הגברים... אולי עדיף לי להחליף אותה באמונה שונה, כגון: חלק מהגברים לא בוגרים. זה כבר מאפשר לי גישה חדשה, מחשבה חדשה, הרגשה חדשה של אופטימיות ותקווה ומכאן גם תוצאה חדשה.

דוגמה נוספת: "אני לא טובה במכירות". הרי ברור שהאמונה הזו לחלוטין לא נכונה. כולנו מוכרים כל הזמן. את עצמנו (יש לי נסיון ואני מתאים לעבודה הזו...), את הרצונות שלנו (מאמי, בוא נלך לסרט...) את תפיסת העולם שלנו (כל הפוליטיקאים שקרנים...) ועוד. אנחנו פשוט לא מקבלים עבור המכירות הללו כסף. ומה יקרה אם ישלמו לי עבור כל מה שאני מוכרת? הרי אהיה עשירה מאד! אם כך, האמונה שאני לא טובה במכירות מעכבת אותי ומונעת ממני טווח עצום של אפשרויות תעסוקה ומיומנויות שיקדמו אותי בחיים. עדיף להחליף אותה באמונה מקדמת, כגון: "אין לי הרבה ניסיון במכירות". ניסיון ניתן לרכוש. אם רוצים.

לסיכום
האמונות שלנו נועדו להגן עלינו, אולם לעיתים עדיף לנו לבחון אותן מחדש ואולי להחליפן באמונות שיקדמו אותנו, מכיוון שאותן הגנות שהיו חיוניות עבורנו בעבר מילאו את תפקידן והפכו ללא רלוונטיות בדרך שלנו להצלחה.
קישורים באותו נושא:
מה מניע אותנו?
 
 
הידעת?
הערך שלנו מגיע מהמיומנויות שלנו.
את המיומנויות שלנו אנו יכולים לאמן ולפתח.
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia