‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.דף הבית >> עבודה מהבית > >> האומץ להתגבר על הפחד
האומץ להתגבר על הפחד 

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 

 
העתיד שייך אך ורק לאלו שמוכנים לקחת סיכונים כדי להניע את הגלגלים ולהתחיל לייצר בחיים שלהם את מה שהם רוצים, להתחיל להשיג את המטרות והחלומות שלהם.
נניח שהיית מקבל מיליון דולר כדי להקים את העסק שתמיד חלמת עליו. היית מקים אותו? התשובה מובנת מאליה. וודאי שכן. אין לך מה לפחד. אין לך מה לסכן. אין לך מה להפסיד...

ועכשיו נניח שלא תקבל מיליון דולר, ועדיין יש לך חלום להקים עסק שיפרנס אנשים רבים, יגרום לך סיפוק עצום ויאפשר לך לחיות את החיים שתמיד רצית. היית מקים אותו? כאן התשובה כבר לא מובנת מאליה, והסטטיסטיקה מספרת לנו שאחוזים בודדים בלבד היו עושים את הצעד, לוקחים הלוואות ומסכנים את עתידם הפיננסי כדי להגשים את חלומם.

כולנו מפחדים
בואו נתחיל מהעובדה הבסיסית ביותר: כולנו מפחדים. מערכת ההגנה האוטומטית שקיימת אצל כולנו דואגת להישרדותנו. הדרך הטובה ביותר לשרוד היא לשמור על הקיים. הדרך הגרועה לשרוד היא להמר על מה שיש לנו ואולי להפסיד. לכאורה.

למה לכאורה? בעיקר מכיוון שמערכת ההפעלה ההישרדותית הזו לא מתאימה לאורח החיים האינטנסיבי, התחרותי, המודרני ומשמרת דפוסי התנהגות, דפוסי הפעלה, מנגנוני הגנה ודחפים שעלולים להרחיק אותנו או למנוע בעדנו מלהשיג את מה שאנחנו באמת רוצים.

בואו נדייק. אם לא היינו פוחדים, סביר להניח שהיינו פועלים בניגוד להגיון הסביר ומסכנים את חיינו. תחשבו על ילד קטן שמגיע בפעם הראשונה לים. אין לו כל מידע על הסכנות שעלולות לקרות, והוא רץ ללא כל חשש לתוך המים. תפקידנו כמבוגרים אחראיים שמודעים לסכנות לעצור אותו ולהסביר לו למה כדאי לו לפחד.

הדוגמה הזו כמובן בסיסית ופשטנית ביותר, אבל בואו ניקח את זה צעד אחד קדימה. בואו נדבר על אהבה. אנשים מאוהבים בדרך כלל הופכים לרגישים ולפגיעים יותר, ואם הם יחשפו את עצמם בפני אחרים הם עלולים להיפגע. אני מניחה שחלק מהאנשים שקוראים את המאמר הזה חוו בשלב כלשהו בחייהם כאב לב. הדרך היחידה להימנע מזה לחלוטין היא לא להתאהב. מי בוחר בדרך הזו?

אם הפחד מכאב, כישלון, לעג, דחייה או כל דבר אחר היה מנצח, סביר להניח שנשים היו יולדות הרבה פחות, שספורטאים היו משיגים פחות, ושכולנו היינו מעזים הרבה פחות בחיינו.


בואו נדבר על אומץ
וזה המקום לדבר על אומץ. האומץ להשיג את מה שאתה רוצה, האומץ להתעמת עם הפחד מכישלון, לעג, עוני או דחייה, לצאת מאזור הנוחות ולעשות דברים שמפחידים אותנו. הפחד קיים אצל כולנו. השאלה היא אם הפחד משתק ושולט בחיינו או שאנו פועלים למרות הפחד.

העתיד שייך אך ורק לאלו שמוכנים לקחת סיכונים כדי להניע את הגלגלים ולהתחיל לייצר בחיים שלהם את מה שהם רוצים, להתחיל להשיג את המטרות והחלומות שלהם. הם שייכים למיעוט הנבחר. הרוב הגדול ישתמש בכל התירוצים הקיימים (ואם לא קיימים – ימציא תירוצים חדשים) כדי להישאר באזור הנוחות.


כמה מילים על הצלחה
כדי להרוויח הרבה כסף עליך לסכן סכומים גדולים, לקחת הלוואות, למנף את עצמך, לחזות עתיד טוב יותר. ללא האמונה שמחירי הנדל"ן יעלו, אנשים לא היו משקיעים בדירות. ללא האמונה שהמפעל יהיה רווחי לא היו מקימים מפעלים ומתחייבים לבנקים ולמשקיעים זרים, ללא האמונה שהרעיון שלך יצליח אין סיכוי שמישהו ישקיע כסף בסטארט אפ שהקמת, אם לא תתגברי על הפחד לא תתחילי בשיחה עם מישהו שמוצא חן בעיניך, אם תמשיך לפחד לדבר מול קהל לא תצליח אף פעם להרצות בכנס חשוב...

אז אם אתה רוצה להשיג משהו בחיים לעצמך – היה מוכן להשקיע הכל. היה מוכן לשלם את המחיר שזה ידרוש, הן כספית, הן אישית, הן נפשית. היה מוכן להשאיר את הפחד והחששות מאחור כי רק כך תוכל לייצר הצלחה.

אנשים מצליחים לא בהכרח מקבלים את ההחלטות הנכונות, אבל הם מקבלים את ההחלטות שלהם נכון. הפחדנים אומרים: מעניין אם זה יעבוד (ולא נוקטים פעולה) המצליחנים אומרים: מעניין איך זה יעבוד (ומתחילים לפעול)

אז זה בסדר לפחד. זה טבעי. זה טבוע בדי. אן. איי של כולנו. אבל רק אצל חלק קטן מאיתנו טבוע גם האומץ. מה טבוע בדי. אן. איי שלך?

 
קישורים באותו נושא:
מה מניע אותנו?
הקשר בין אמונה והצלחה
 
הידעת?
שינוי אף פעם לא מגיע מוקדם מדי.
כמעט תמיד בוחרים בו אחרי הדקה ה 90 !
בריאן טרייסי
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia