‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.דף הבית >> הכנסה נוספת > >> להקדים תרופה למכה
איך הבלגאן ביוון יכול לעזור לכם

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 

 
אנשים מחכים. אולי משהו יקרה. אולי מישהו למעלה יסדר את העניינים. אולי הבוס שלהם פתאום יהיה נדיב ויתן להם יותר כסף, אולי מישהו יעשה משהו שיאפשר להם סוף סוף לחיות כפי שהם דמיינו פעם, לפני שהשיגרה וההישרדות היום יומית השכיחו מהם את החלומות על החיים היפים והמאושרים... יושבים על הגדר. רגל פה רגל שם... ומחכים.
לפני שאתחיל חשוב לי להבהיר. השימוש ביוון הוא אנלוגיה לתחושת הכאוס שמציפה היום כמעט את כל השווקים בעולם. הכלכלה של יוון עומדת בראש הדאגות, אבל מספר לא מועט של מדינות מקרטעות לא רחוק אחריה: ספרד, אירלנד, פורטוגל ועוד...

אתמול חזרתי מנופש באי קוס שביוון. היה שליו ורגוע כל עוד לא ניהלנו שיחות עם המקומיים. כל עוד לא דיברנו על פוליטיקה, על פרנסה, על היורו או בכלל – על העתיד המאד לא ברור שלהם. מחר מתקיימות במדינה בחירות חשובות שיקבעו את עתידם, ורובם עדיין מבולבלים וחסרי אונים מהמצב שאליו הם נקלעו. אין אור בקצה המנהרה. ואם יש – הוא כל כך רחוק שקשה אפילו לדמיין אותו. ברור לחלוטין שהם נכנסים לתקופה כלכלית קשה ורוגשת, והעתיד מעורפל לחלוטין.

אז למה אני כותבת לכם על יוון? כי אולי גם כאן, בישראל, ישנם אנשים שרמת המודעות שלהם דומה לזו שהייתה ליוונים. אולי גם כאן ישנם אנשים שחושבים שהכל בסדר, שאין מה לחשוש, שאין צורך להתכונן לזמנים פחות טובים, ושמישהו "למעלה" – בממשלה או בכנסת – ידאג שהכל יהיה בסדר... אני חושבת שאותם אנשים צריכים להתעורר. עכשיו. לפני שיהיה מאוחר מדי והם לא יבינו איך החיים שלהם נכנסו לסחרור ומערבולת שאותה כלל לא צפו.

איך אני יכול להרוויח עוד כסף מלבד המשכורת ולהגיע לבטחון כלכלי?
יש דרכים שונות להרוויח עוד כסף. אפשר להשקיע בבורסה, לרכוש נכס מניב, להקים עסק או (וזו כמובן ההמלצה של כל המומחים הגדולים) לפנות לערוצים בהם לא נדרשת השקעה גדולה או ידע מקצועי מקיף. להקים עסק בנוסף לעבודה, שמאפשר לכל אחד לשפר את איכות חייו ולהפסיק להיות תלוי אך ורק במשכורת. כלומר – להקים עסק המייצר איכות חיים ללא סיכון כספי.

אני מדברת כמובן על מה שרבים וטובים "גילו" בשנים האחרונות: שיווק ישיר / רשתי, מוצרי מידע ותכניות שותפים באינטרנט. אני אסביר למה זה יכול להיות הפתרון הנכון עבור חלק גדול מהאנשים שמעוניינים בבטחון כלכלי:

אחד הכלים הזמינים והטבעיים, שכולנו משתמשים בו כל הזמן הוא כלי ההמלצה מפה לאוזן. רק היום המלצתי לחברה על המלון בו שהיתי באי קוס שביוון. אם היא תיסע ותיהנה אני כמובן אהיה מאושרת, אבל לא אקבל מהמלון עמלת תיווך. למה? כי השתמשתי בכלי הטבעי והזמין ביותר עבור כולנו, אבל עשיתי את זה בחינם.

תשאלו את עצמכם – האם יש דרך שבה תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים באופן טבעי כל הזמן, אבל תוכלו להרוויח מזה כסף? האם יש משהו שאתם אוהבים – מסעדה, מוצר, קוסמטיקאית, מוסך, שיפוצניק, מעצב אתרים – שתוכלו לייצר איתם איזשהו שיתוף פעולה, להמליץ עליהם ולקבל עמלות?

זוהי בדיוק הטכניקה של השיווק הישיר והשיווק הרשתי – המלצה מפה לאוזן על מוצר שאנחנו אוהבים. יש לזה סיכוי רק אם נאהב את המוצר או השירות. הרי לא נמליץ לחברים שלנו על משהו שלא נאהב. השיווק הישיר מאפשר לכם להרוויח עמלה על המלצה. השיווק הרשתי מאפשר לכם להרוויח גם עמלה וגם אחוזים נוספים.

אני ממליצה בכל לב לכל אחד ואחת לבחון את הנושא ברצינות, לשאול אנשים שמצליחים (ולא – כפי שרבים עושים בטעות – את אלו שפרשו באמצע ללא הישגים), ולראות איך גם אתם יכולים להשתלב ולייצר לעצמכם ערוץ הכנסה נוסף שייתן לכם יותר בטחון כלכלי.

תפסיקו לשבת על הגדר
אנשים מחכים. אולי משהו יקרה. אולי מישהו למעלה יסדר את העניינים. אולי הבוס שלהם פתאום יהיה נדיב ויתן להם יותר כסף, אולי מישהו יעשה משהו שיאפשר להם סוף סוף לחיות כפי שהם דמיינו פעם, לפני שהשיגרה וההישרדות היום יומית השכיחו מהם את החלומות על החיים היפים והמאושרים... יושבים על הגדר. רגל פה רגל שם... ומחכים.

חוסר היכולת או הרצון לקבל החלטה שתהיה בבירור משמעותית עבור המשך חיינו נובעת בדרך כלל מהחשש שלנו מהבלתי ידוע. מה יקרה אם לא נצליח? מה יקרה אם הסביבה הקרובה לא תפרגן לנו? ואני רוצה לשאול אתכם שאלה אחת כנגד: מה יקרה אם לא תנסו? התשובה הוודאית היא שלא יקרה כלום. המצב ישאר במקרה הטוב כמו שהוא עכשיו, ובמקרה הפחות טוב הוא יהיה גרוע יותר. אתם חייבים את זה לעצמכם. למשפחה שלכם. לחלום שחלמתם כשדמיינתם את החיים שאתם רוצים לחיות.

חלק גדול מהאנשים פשוט לא יודעים איך להתחיל. מה לעשות? עם מי להתייעץ? מה מתאים לי? גם לשאלות אלו יש תשובות ברורות. פשוט צריך לרצות, ואז הן יתגלו. לא סתם אומרים "כשהתלמיד מוכן המורה מגיע". יש לנו היום כלי שלפני מספר שנים היה בגדר חלום. תיכנסו לאינטרנט ותבדקו, תשאלו בפורומים, תקראו מאמרים ובלוגים, תתיעצו עם אנשים מצליחים. העיקר שתתחילו להניע את הגלגל. העיקר שתתחילו לעשות.

אבל אין לי הרבה מכרים / אני לא יודע למכור / אין לי זמן / אין לי כסף וכו'....
אתם צודקים. כולכם צודקים. למה? כי אנחנו תמיד הכי משוכנעים בסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו. אם אנחנו אומרים לעצמנו שאין לנו מספיק מכרים – אז אין לנו מספיק מכרים. לא יעזור גם אם נוכיח לכם אחרת. זוהי הרגשה סובייקטיבית לחלוטין. הפרשנות שלכם לחיים שלכם. ואיך המחשבה הזו גורמת לכם להתנהל? אולי הגיע הזמן לבחון מחדש את הסביבה שלכם, המשפחה, החברים, השכנים, הספקים, הקולגות, ההורים של הילדים מהגן וכו'...? האם באמת אין לכם הרבה מכרים?

והאם אתם באמת לא יודעים למכור? אז איך התקבלתם לעבודה שלכם? ואיך פגשתם את בני זוגכם? ולמה אתן מתאפרות כשאתן יוצאות מהבית? ולמה אתם מתגלחים? ואיך אתם משכנעים את הבוס / הילד לעשות מה שאתם רוצים? הבנתם את הרעיון? אז תפסיקו לספר לעצמכם סיפורים ולמצוא תירוצים. כולנו יודעים למכור. כשאנחנו צריכים ורוצים. הגיע הזמן להתחיל לרצות!

וכמה זמן תמשיכו לומר שאין לכם זמן? כמה שנים תמשיכו לחיות במרדף בלתי פוסק אחרי שעון הנוכחות? מתי תבינו שצריך לדעת לעצור, לקחת אוויר ולהתחיל לבחור איך לחיות כדי להספיק ליהנות ולא להתחרט בגיל מבוגר על השנים היפות שהלכו לאיבוד...

ולאלו שאין כסף. אני יודעת שהנושא כאוב. באמת. זוהי תחושה קשה של מצוקה, ועפ"י חוק המשיכה שהוא אחד מחוקי היקום החזקים ביותר – כל פעם שאתם אומרים שאין לכם כסף אתם מושכים עוד מאותו דבר. כלומר – עוד מה"אין כסף". שאלה קשה שצריך לשאול: אם מישהו חשוב לכם היה במצוקה בריאותית, והייתם צריכים לגייס עבורו סכום כלשהו, האם הייתם מוצאים דרך? מה הייתם עושים? ולמה אתם לא עושים את זה עבור עצמכם? התפיסות שלנו בנוגע לכסף כל כך עמוקות, ואין סיכוי במאמר קצר כמו זה להסביר עד כמה הן שגויות. נסו לחשוב על כסף אחרת, ותראו שחלק מהתוצאות הכספיות ישתנו מיד, וחלקן בטווח הארוך יותר.

אני מקווה שהצלחתי להבהיר במאמר הזה את נקודת המבט שלי. היא אומרת במשפט אחד: תפסיקו להתנהג כמו בת יענה. תפסיקו לטמון את הראש בחול ולקוות שהסופה לא תפגע בכם. קחו אחריות. תתחילו לפעול. עכשיו.
החיים שלכם בידיים שלכם.
בהצלחה.
קישורים באותו נושא:
ארבע שאלות בדרך לבטחון כלכלי
 
 
הידעת?
האסטרטגיה הטובה ביותר ליצירת כסף: לשכפל את הזמן
על ידי יצירת מקורות הכנסה נוספים
הדרך הגרועה ביותר ליצירת כסף: להחליף זמן בכסף (עבודה)
בוב פרוקטור
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia