‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.דף הבית >> הכנסה נוספת > >> כמה כסף אני מרוויחה בשיווק רשתי
"כמה כסף את מרוויחה בשיווק רשתי?"

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 

 
אני באמת לא מאמינה שאנשים מעוניינים לדעת סכומים. אם הם שואלים שאלה כזו הם בעצם מעוניינים לדעת אם אני אוכל לעזור להם להגיע להצלחה שאליה הם שואפים. הדרך היחידה שהם מכירים לבחון את הרצינות שלי, היא דרך הצ'ק שאני מקבלת.
בשיווק רשתי יש קאטץ'. סוג של מילכוד 22. את רוב האנרגיה שלך בעסק אתה משקיע בחודשים הראשונים, אבל התוצאות, כלומר הכסף הגדול, מגיע רק בהמשך.

זו הסיבה שמשווקים רבים נתקלים בתחילת דרכם באותה שאלה מעצבנת, חסרת טאקט, שמשום מה אנשים מרשים לעצמם להטיח במשווק החדש: "באמת אפשר לעשות מזה כסף? ואם כן, כמה אתה מרוויח?"

בתחילת דרכי נהגתי לחכות לשאלה הזו בידיעה ברורה שהיא תגיע ושאני אתפתל ואתפלסף ואנסה להסביר ולהצטדק ולתרץ למה הצ'ק שלי לא מספיק מכובד, למרות שאני בעסק כבר מספר חודשים. זו היתה הרגשה מאד לא נעימה. הייתי מנהלת פגישות שלמות כשחלק משמעותי מאד מהריכוז שלי נמצא בהיכון, מחכה להתקפה.

כי זה באמת סוג של מילכוד. איך אנחנו יכולים לבוא למישהו ולהבטיח לו שאם יעשה מה שאנחנו עושים הוא יצליח, בעוד אנו עצמנו רחוקים מאותה הצלחה מיוחלת? אבל אם לא אפנה לאנשים ואציע להם להצטרף הרי שאותה הצלחה מיוחלת כלל לא תגיע. אז מה עושים??

איך אני מתמודדת עם שאלות על כסף, שיווק רשתי ועבודה מהבית

יש לי שיטה. בבסיסה של אותה שיטה עומדת החלטה אינטואיטיבית שהחלטתי עוד בשנתי הראשונה בשיווק רשתי ומשקפת במעט את האופי שלי. אני החלטתי שאם יש בעיה אני מתמודדת איתה. לא בורחת. לא מסתירה. לא ממציאה התנסחויות מפותלות. לא מצטדקת. פשוט אומרת את האמת. הדבר שהדהים אותי יותר מכל הייתה העובדה שזה עבד. מהרגע שהפסקתי לפחד, השאלות המעצבנות הפסיקו להגיע.

אז מה עשיתי? ישבתי בפגישה וניהלתי אותה כך שרוב הדברים שפעם הפחידו אותי עלו ביוזמתי במהלך השיחה בצורת שאלות הבהרה, ולא בתור התקפה.

למשל, אמרתי: "עכשיו, אחרי שסיפרתי לך על האפשרויות השונות לבנות עסק מהבית עם החברה, אתה בטח שואל את עצמך אם גם לי זה עובד, ועד כמה אני מצליחה..."

או בנושא אחר: "לפעמים אנשים מתבלבלים ולא מבחינים בין שיווק רשתי לפירמידה. האם אתה יודע מה ההבדל?"

או דוגמה טובה נוספת: "הרבה אנשים רוצים לשפר את חייהם אבל לא מאמינים שזה אפשרי. אולי גם אתה עדיין לא מאמין. אני יכולה לעזור לך לעשות את זה אם רק תאפשר לי" וכו'

בצורה כזו היתה לי שליטה על התכנים, לא הייתי צריכה להיות במתח ולחכות בלי לדעת מתי תגיע שאלה לא נעימה, והכי חשוב – כשאני העליתי את הנושא הפכתי אותו ללגיטימי. נוצרה שיחה והחשדנות נעלמה, כי כשמדברים על הכל ואין מה להסתיר אז גם אין במה לחשוד ואין סיבה לתקוף.

אז כמה אני מרוויחה בשיווק רשתי?

כשהייתי חדשה בעסק נהגתי לענות: הרבה יותר ממה שחשבתי שאהיה מסוגלת להרוויח. זו הייתה האמת. הרי לא היה לי כל ניסיון בשיווק רשתי, במכירות, במצגות או בכל מיומנות אחרת שנדרשת כדי להצליח. ובכל זאת הצלחתי.

אם אנשים התעקשו על מספרים אמרתי, למשל: 100 ₪ לשעת עבודה. גם אם הצ'ק שלי היה רק 1,000 ₪ בחודש השני שלי בעסק הרי ההשקעה שלי הייתה בעיקר להזמין אנשים למצגות, וזה לא לקח כ"כ הרבה זמן... כשמסתכלים על רווח לשעת עבודה הרי שהשיווק הרשתי מנצח בגדול!

אני באמת לא מאמינה שאנשים מעוניינים לדעת סכומים. אם הם שואלים שאלה כזו הם בעצם מעוניינים לדעת אם אני אוכל לעזור להם להגיע להצלחה שאליה הם שואפים. הדרך היחידה שהם מכירים לבחון את הרצינות שלי, היא דרך הצ'ק שאני מקבלת.

החוכמה היא להראות להם שבשיווק רשתי ישנם סוגים שונים של הצלחות גם בדרך לכסף הגדול. למשל שיפור התקשורת הבינאישית, התמודדות עם פחד קהל, שיפור יכולות הבעה או מכירות, כישורי יזמות ועוד ועוד.

היום אני מרוויחה הרבה יותר ממה שדמיינתי שאוכל להרוויח בעבודה של 15 שעות שבועיות. אני קמה בלי שעון מעורר, מבלה עם הילדים, עושה כל יום ספורט ועובדת בשעות המתאימות לי. הצ'ק החודשי שלי עולה בהתמדה כי אני ממשיכה גם היום לעשות את אותן פעולות שעשיתי בתור משווקת חדשה, ומשתדלת להיות דוגמה לכל המשווקים החדשים שמצטרפים אלי.

מה אתה מוכן לעשות כדי לחיות את החיים שעליהם אתה חולם?

אם אתה משווק חדש אתה מוזמן לספר למועמדים שלך על האנשים שאיתם אתה עובד ועל ההצלחה שלהם לייצר הכנסה חודשית גבוהה מאד. אל תשכח לציין שאותם משווקים מצליחים, מלמדים גם אותך את השיטה איך לעשות את אותו הדבר בדיוק.

אז כמו שפתחתי ואמרתי – בשיווק רשתי יש קאטץ'. אבל הקאטץ' האמיתי הוא לא הכסף אלא משהו אחר לגמרי. הקאטץ' הוא שצריך להאמין. להאמין בחברה, להאמין בשיווק הרשתי, להאמין במוצרים, להאמין שמגיע לך להצליח. וכמובן גם לעשות את מה שמלמדים אותך האנשים שכבר מצליחים.

לא סתם נאמר: יגעת ומצאת תאמין. קודם תעבוד ואז יגיעו התוצאות, והן יחזקו את האמונה שלך. כי אם תעבוד ברצינות, בהתמדה ובנחישות בשיווק רשתי, שום דבר לא יעמוד בדרכך להצלחה.

קישורים באותו נושא:
למה אנשים פוחדים משיווק רשתי חלק ב
 
 
הידעת?
שכנוע מושתת בעיקר על רגש ולא על הגיון
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia