‎‫3 שלבים
להקמת
עסק מהבית 
 
 
 
 איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.דף הבית >> הכנסה נוספת > >> האתגר הגדול ביותר של העצמאי
האתגר הגדול ביותר של העצמאי

כן, אני מעוניין להצטרף לרשימת התפוצה ולהתעדכן במאמרים חדשים
 

 
כל מי שמבין את המשמעות של ניהול עסק עצמאי או עסק מהבית ויתייחס לכך ברצינות הראויה, יגדיל את סיכוייו להצליח באופן משמעותי.
אחד המשפטים שאני אוהבת אומר: אם תשתול תירס – יצמח תירס. אם אתה רוצה שיקרו בחייך דברים טובים עליך לשתול ולהצמיח דברים טובים. אם לא תחשוב על מה שאתה שותל, יתכן ויצמח לך עשב בר.

במאמר קצר זה אני רוצה לעסוק באתגר הגדול ביותר של כל מי שבוחר להיות עצמאי, להקים עסק מהבית או לייצר לעצמו הכנסה נוספת בנוסף למשכורת.

רוב האנשים שמקימים לעצמם עסק חדש, בעיקר כהכנסה נוספת או בתחום השיווק הרשתי, עושים זאת בהתלהבות רבה, תוך אמונה גדולה בדרכם, במוצר שהם משווקים, בשירות שהם נותנים, באיכות, בתשומת הלב וביחס הטוב שהם יכולים להעניק ללקוח.

מיעוטם עושים לפני כן סקר שוק, בוחנים עלויות ישירות ועקיפות, בונים אסטרטגיה שיווקית או מכינים תסריטי שיחה ומכירה בסיסיים. הם לומדים "על הדרך", ולכן כל טעות או כשלון גורמים להם לירידה באנרגיה, ירידה באמון בעצמם או במוצר, ומכאן גם ירידה בשירות שמשפיעה בסופו של דבר על התוצאות הסופיות.

הסיבה העיקרית לכך שהם חווים כשלון בצורה טראומטית כל כך היא שאין להם "רשת הצלה", או אף יותר מכך – אין להם כיוון מוגדר וברור, דרך פעולה שהם מאמינים בה ויכולים להמשיך לפעול לפיה. כל חוסר הצלחה גורם להם לנסות כיוון חדש, ואם הוא לא מצליח הם מנסים כיוון אחר, וכך הלאה והלאה הם נעים ונדים לכאן ולכאן בלי עוגן שייצב אותם ומהר מאד מאבדים את המיקוד, מותשים מהלחץ המתמיד, נכנעים ומפסיקים את פעילותם.

שבעה הכובעים שהעצמאי חובש

בכל עסק בינוני או גדול ישנם מספר תפקידי מפתח אותם ממלאים אנשים שונים. הם עוסקים בכל אחד מהם במשרה מלאה, מתמקצעים בהם ומגדירים עצמם לפיהם. הבולטים ביניהם:
מנהל משאבי אנוש
מנהל כספים
מנהל שיווק
מנהל מכירות
מנהל מו"פ
מנהל תיפעול
מנכ"ל
את כל התפקידים הללו (כמעט) צריך העצמאי החדש להכיר, בחלקם הוא אמור לשלוט באופן מושלם ובחלקם הוא יכול לפנות לעזרה. הוא כמובן חייב להיות המנכ"ל של העסק שלו, הוא חייב לשלוט גם בכל הפן השיווקי כדי להגיע לקהלי היעד הנכונים ולדבר איתם בשפה שלהם, הוא זה שמוכר והוא גם מנהל התיפעול ואחראי על העברת המוצרים או השירות ללקוח וכן הלאה...

כל מי שמבין את המשמעות של ניהול עסק עצמאי או עסק מהבית ויתייחס לכך ברצינות הראויה, יגדיל את סיכוייו להצליח באופן משמעותי. כמובן שאפשר ואף מומלץ לקבל עזרה (למשל – רוח"ש) אבל בשלבים הראשונים, כאשר ההכנסות נמוכות, אנו נאלצים לסמוך בעיקר על עצמנו. ולכן אין כל אפשרות שלא נעשה טעויות בדרך!

לסיכום, השאלה הנכונה שעל בעל העסק העצמאי ועל כל מי שמקים עסק מהבית לשאול היא: מה אני רוצה שיצמח מהעסק שלי בעוד שנה, שנתיים, חמש שנים? ואז אפשר להתחיל לשתול – ידע בשיווק, התמחות במכירות, היכרות עם המוצר, קורסים בניהול, קריאת ספרות מקצועית, התפתחות אישית ועוד ועוד...

אז עכשיו, כשברור מהו האתגר האמיתי שעומד בפני העצמאי, כל שנותר לעשות הוא להתחיל לשתול.
בהצלחה.
קישורים באותו נושא:
הערכים הדרושים להצלחה א'
הערכים הדרושים להצלחה ב'
 
הידעת?
מטרה ראוייה חייבת לכלול בתוכה 3 עקרונות:
1. היא ברורה ומדוייקת
2. היא מרגשת אותנו
3. אין לנו מושג איך להשיג אותה
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
למידע נוסף על הדרך הנכונה להקמת עסק מהבית או להזמנת מוצרים נא לפנות אליי לטלפון 052-4555421 או למייל iris9511@gmail.com

Bookmark and Share
 
עיצוב: ToysterMedia